Jaký dárek pro snachu
Úvod » Dárek pro snachu: jak ho vybrat?

Dárek pro snachu: jak ho vybrat?

 

Vybrat dárek pro snachu není jednoduché, protože hodně záleží na tom, jaký máte s partnerkou svého syna vztah. Nejlepší řešení, jak vybrat skvělý dárek pro snachu, je prodiskutovat to s vaším synem. Ten ji zná nejlépe a měl by vám poradit, co jeho manželku potěší. Ať už se jedná o dárek k narozeninám nebo k Vánocům, zjistěte od syna, co jí bude darovat on a třeba vás napadne něco vhodného, čím by šel jeho dárek doplnit.

Syn vám nic kloudného neporadil a vy snachu zas tak dobře neznáte? V tom případě vybírejte raději univerzální dárek, dárkový poukaz nebo peníze.

Pokud si s výběrem dárku pro snachu nevíte rady, protože si tak úplně nerozumíte, darujte květinu nebo bonboniéru ze slušnosti, ale nesnažte se přes nepěkný dárek řešit svoje neshody. Tím, že jí schválně darujete něco, čím ji naštvete, nepřidáte na atmosféře u vánočního stromečku a není vhodné jí ani kazit narozeniny nebo jiné oslavy. Překousněte svoji nesympatii a užijte si sváteční den v rodinném kruhu.

Proč není vhodné darovat věci do domácnosti?

Pokud si nejste jistí, zda je vaše snacha milovnicí vaření a úklidu, raději se vyhněte dárkům do domácnosti a všem doplňkům z kategorie výbava – nádobí, ručníky, sklenice… Váš syn a snacha mají byt zařízený po svém a nemuseli byste se jim trefit do vkusu. Navíc vybíráte dárek konkrétně pro svoji snachu, takže darovat společný dárek není moc milé, obzvlášť když slavíte její narozeniny. Různé domácí spotřebiče by si zase mohla vyložit tak, že se jí snažíte naznačit špatnou péči o domácnost a vašeho syna.

Poukázka do obchodu

Jistě máte o svojí snaše alespoň základní informace. Sportuje ráda, nebo se věnuje spíše četbě knížek? Chodí ráda do kina nebo divadla? Podle toho můžete věnovat dárkový poukaz do konkrétního obchodu nebo na danou aktivitu. Díky tomu uvidí, že jste si dali práci a nad dárkem se zamysleli, ale zároveň jí necháváte volnost, aby si vybrala něco podle svého vkusu.

Divadlo jako dárek pro snachu

Láhev vína a bonboniéra nic nezkazí

Lámete si hlavu, jaký dárek pro snachu by jí udělal radost, ale nic vhodného vás nenapadá? Naprosto univerzálním dárkem je láhev vína a kvalitní bonboniéra, případně krabička belgických pralinek. Tím opravdu nemůžete nic zkazit, tedy pokud se snacha zrovna nesnaží zhubnout. Na narozeniny nebo svátek se hodí také pěkná kytice. To je dárek, který potěší každou ženu.

Zmínil se vám syn, že jeho manželce moc chutná koláč nebo bábovka, kterou jste jim posledně přinesli na návštěvu? Tak máte dárek vyřešen! Upečte jí její oblíbený moučník a zabalte do pěkné dózy.

Peníze se neztratí

Peníze v obálce jsou na první pohled obyčejný dárek, ale často potěší ze všechno nejvíc. Vaše snacha si může vybrat, co bude chtít a vy si ušetříte trapné ticho z nevydařeného dárku. Peníze nejsou jako dárek pro snachu vůbec špatná volba, ale jestli chcete tento dar ozvláštnit, můžete je věnovat originálně.

Víte, že se váš syn se snachou chystají na dovolenou? Darujte jí peníze v malé krabičce s mušličkou jako kapesné na dovolenou. Další možností je vložit peníze do zavařovací sklenice a obsypat je bonbony nebo oříšky – uprostřed bude čekat milé překvapení. Stačí převázat mašlí a rychlý, ale efektní dárek je na světě.