Dárek pro seniory
Úvod » Nejlepší dárky pro seniory

Nejlepší dárky pro seniory

 

Vybrat správný dárek pro seniory může být někdy pěkný oříšek. Při nenápadných i přímých dotazech vám zdůrazňují, že nic nepotřebují a hlavně ať za ně zbytečně neutrácíte. Jenomže vy je stejně chcete potěšit a vybrat takový dárek, který jim udělá skutečnost radost. Jaký dárek pro seniora vybrat? Inspirujte se v našem článku. Pokud vás nic nezaujme, mrkněte na další tipy v článku dárky pro babičku nebo dědečka.

Vybírejte dárek podle zálib

Není třeba zdůrazňovat, že každý z nás je jedinečný a to pochopitelně platí i u seniorů. Co jednomu udělá radost, může toho druhého urazit nebo dokonce rozhněvat a naopak. U seniorů to platí dvojnásob, velkou chybou je všechny šmahem hodit do starého železa. Vždy se proto zamyslete nad tím, jak daný člověk žije, jaké má záliby a jak je ve svém věku aktivní.

Dárek pro aktivní seniory

Žije senior, pro kterého dárek vybíráte, aktivním životem? Jezdí často na výlety nebo sportuje? Pak rozhodně vybírejte jiné dárky než papuče! V závislosti na sportu, který provozuje, ho můžete obdarovat sportovní výbavou nebo tréninkem s profesionálem. Výletníci se neobejdou bez kvalitního vybavení – radost jim udělá batoh, trekové hole nebo sportovní hodinky. Pokud si nejste stoprocentně jistí typem nebo velikostí, tak většina specializovaných obchodů nabízí dárkové poukazy.

Dárek pro aktivní seniory

V pokročilém věku je po aktivitě nutné také správně regenerovat – pomoci k tomu mohou sportovní nebo zdravotní doplňky, případně různé wellness pobyty, lázně a relaxační procedury. Věděli jste, že existují i speciální masáže pro seniory?

Pro kulturní seniory

Chodí obdarovaný rád do společnosti? Takového jistě potěší lístky do divadla nebo na koncert. Existuje řada programů a vystoupení, které jsou dělané přímo pro seniory. Jen nezapomínejte na to, že je vždy lepší koupit dva lístky, aby obdarovaný mohl jít se svým partnerem nebo s přáteli.

Když tráví čas spíše doma

Řada seniorů tráví čas raději doma, ať už dobrovolně nebo ze zdravotních důvodů. Myslíte, že se jim budou dárky vybírat hůře? Nemusí to být nutně pravda. Zkuste je obdarovat třeba zajímavou knihou. Mezi ty nejoblíbenější dárky pro seniory patří knížky s křížovkami.

Kouká obdarovaný raději na televizi? Pak ho jistě potěší DVD s jeho oblíbenými filmy nebo pořady, či předplatné placených kanálů. Nebo se můžete domluvit s někým dalším a složit se rovnou na nový televizor nebo DVD přehrávač.

Dárek pro gurmány

Člověk, pro kterého je dárek určen, je opravdový gurmán? Pak je to jednoduché – kupte mu dárkové balení z jeho oblíbených potravin, kvalitní víno nebo třeba poukaz na večeři ve vyhlášené restauraci. Jedlé dárky patří k těm nejoblíbenějším.

Pokud naopak jídla rád připravuje, můžete vybrat jednu z nepřeberného množství kuchařek nebo ho přihlásit na kurz vaření nebo pečení.

Dárek pro seniory? Jedlé dárky patří k nejoblíbenějším

Zážitek může být zajímavý i pro seniory

V poslední době jsou velmi populární zážitkové dárky. Ty mohou být vhodné i pro seniory. Skok padákem asi ve většině případů nebude to pravé ořechové, ale co vyhlídkový let balonem nebo projížďka na lodi? Potěšit může také degustace s výkladem či kurzy různorodých činností. Řadu z nich lze uspořádat přímo u obdarovaného doma, a tak se nemusí ani nikam trmácet.