Jaký alkohol jako dárek
Úvod » Jaký alkohol se hodí jako dárek?

Jaký alkohol se hodí jako dárek?

 

Alkohol a lihoviny v různých podobách patří v České republice mezi nejpopulárnější dárky. Neváháme tak někoho obdarovat k narozeninám, svátku nebo k Vánocům. Alkohol jako dárek můžete vybírat z mnoha druhů. Sepsali jsme pro vás několik tipů pro muže i ženy.

Pro pány je pivo první volba

Pivo je v Česku s přehledem nejoblíbenější alkoholický nápoj. Hledáte-li dárek pro muže, určitě jím nic nezkazíte. Pivovary nabízejí různé limitované edice, dárková balení doplněná o půllitry, malé soudky a mnoho dalšího. V posledních letech jsou stále rozšířenější piva z malých minipivovarů, které vaří i jiné druhy než u nás obvyklý zlatavý mok plzeňského typu. V široké nabídce rozhodně najdete vhodný dárek.

Víno potěší dámy i mnoho mužů

Přestože i některé dámy byste potěšili pivním balíčkem, větší část z nich nadchnete dobrým vínem. Sáhněte po osvědčených francouzských či italských vínech. Jen si dejte pozor, ať ho koupíte někde, kde láhve správně skladují. Láhve s vínem v supermarketech stojí ve svislé poloze, svítí na ně světlo a ještě jsou vystaveny vyšším teplotám, než by měly být. To má velmi daleko k ideálnímu skladování a chuť vína to negativně ovlivní. Navštivte raději specializovanou vinotéku.

Výborná jsou také moravská vína. Máte možnost koupit je přímo od vinaře? Pak určitě neváhejte. Dámy preferují spíše lehčí bílá vína s ovocnými tóny a vyšší cukernatostí. Sázkou na jistotu jsou u žen i sekty. Naopak u mužů se nebojte sáhnout po červeném. Znalci ocení suchá vína, jež dozrávala v sudech.

Víno jako dárek

Vyberte nějakou z kvalitních lihovin

Při výběru toho, jaký alkohol zvolit jako dárek, se nabízejí také lihoviny s vyšším obsahem alkoholu. Podobný dárek se hodí spíše pro muže než ženu. Oslavenci kupte kvalitní whisky nebo výběrovou brandy. Neurazíte ani třtinovým rumem – proslulý je zejména ten z karibských ostrovů. Další variantou může být anglický gin, případně mexická tequila. Oba destiláty mají poměrně specifickou chuť, a tak je kupujte jen pokud si jste jisti tím, že je to oblíbené pití oslavence. Pro dámy vybírejte raději mezi aperitivy – radost by mohl udělat Aperol či Campari. Oboje se přidává do populárních míchaných nápojů a koktejlů.

Alternativou jsou klasické pálenky

Řada lidí dá před drahými zahraničními lihovinami přednost klasickým českým pálenkám. Hlavně slivovice, hruškovice a ořechovice mají na našem území velkou tradici. Shánějte produkty malých, rodinných výrobců. V menším množství je snazší udržet vysokou kvalitu. 

Máte na Moravě strýčka, který pálí? Tak máte vyhráno. Láhev můžete opatřit speciální etiketou, kterou necháte vyrobit na míru přímo obdarovanému. Jestli chcete dotyčného překvapit, darujte mu pálenku z vaší sklizně. Domluvte si termín v jedné z palíren, kam přivezete svoje vlastní ovoce a oni vám z něj požadovanou lihovinu vytvoří. Budete tak mít jistotu, že láhev obsahuje jen vámi vybrané a kvalitní ovoce. Není právě tohle ten nejlepší alkohol jako dárek?