Jaký dárek pro nově narozené miminko?
Úvod » Dárek do porodnice – tipy na dárky pro čerstvou maminku a její miminko

Dárek do porodnice – tipy na dárky pro čerstvou maminku a její miminko

 

Devět měsíců se těšíte na to malé miminko, které vám bude nosit samou radost. Ne vždy to bude jednoduché, stejně jako jistě nebyl porod pro matku děťátka. Ať už jste manžel, sourozenec, rodič nebo kamarád novopečené maminky, jistě chcete maminku i miminko v porodnici za ten skvělý výkon něčím potěšit. 

Když je maminka i dítě v pořádku, jsou v porodnici většinou 2 – 4 dny, než je pustí domů. Na návštěvu v porodnici máte tedy jen chvilku. Do porodnice byste neměli nosit živé květiny. Nedoporučují se ani balónky, které by mohly prasknout a vyděsit miminka. Pokud chcete donést mamince něco dobrého na zub, nezapomeňte, že už začíná s kojením a na některé potraviny si tedy musí nechat zajít chuť. 

Děťátko z vašeho dárku zatím nebude mít žádnou radost. Jde tedy především o potěchu maminky. Jistě víte, co má ráda, případně co jí ještě chybí do kompletní výbavičky pro miminko

Dárek pro maminku

Mamince můžete vybrat knížku. Pokud je to její první miminko, bude mít radost z knih na téma dětí, prvních příkrmů, her s dětmi atd. Pokud je to již v pořadí další miminko, potěší ji spíše nějaká krátká oddechová kniha, kterou by mohla přečíst třeba ještě v porodnici. Malé miminko v porodnici hodně spinká, takže má maminka čas na sebe a malou relaxaci. 

Na památku může maminka dostat nějaký pěkný šperk. Hezké a praktické jsou náramky, na které lze podle daných příležitostí dokupovat stylové přívěsky. Za miminko můžete pořídit třeba přívěsek ve tvaru kočárku nebo houpacího koníka či dudlíku.

Jaký dárek k svátku

Chybu neuděláte ani vhodnou kosmetikou ať už pro maminku či miminko. Maminka ocení voňavou pěnu do koupele nebo relaxační pleťovou masku a miminko naopak plenky nebo olejíček na tělíčko či mastičku na zadeček. 

Praktickým dárkem pro maminku jsou vitamíny a doplňky stravy, které podpoří kojení a rychle jí vrátí zpět do tělesné kondice. Čaj na podporu kojení jí můžete rovnou uvařit do termosky a vzít ho s sebou na návštěvu do porodnice. Další konkrétní typy na vitamínové doplňky jistě dostanete v jakékoliv lékárně ve vašem okolí. 

Dárek pro miminko

Miminku můžete donést heboučkého plyšáka, usínáčka nebo jinou hračku, která hraje pomalé ukolébavky. Aby mělo miminko hezkou památku, můžete jako dárek zvolit dětské fotoalbum nebo knížku, kterou bude maminka plnit sama fotografiemi miminka, informacemi o prvních krůčcích a dalších krásných životních momentech miminka. Praktická může být také sada na odlévání otisků nožiček a ručiček miminka. Donést můžete také měkounkou deku do kočárku nebo postýlky. 

Pro potěchu a památku maminky a miminka doneste do porodnice blahopřání k narození miminka. Vepište do něj vaše upřímné přání pro nově narozeného človíčka. Za několik let si odrostlé miminko bude rádo všechny přání prohlížet. 

S balením dárků si vůbec nelamte hlavu. Maminka a ani miminko si na hezký obal v tento okamžik nepotrpí. Vůbec se nebojte přijít do porodnice s nezabaleným dárkem. Nyní to bude pro maminku nejpraktičtější.