Jaký dárek k 80. narozeninám
Úvod » Dárek k 80. narozeninám. Čím překvapit jubilanty?

Dárek k 80. narozeninám. Čím překvapit jubilanty?

 

Jakékoliv životní jubileum stojí za pořádnou oslavu a 80. narozeniny nejsou výjimkou. Jestli se někdo z vašich blízkých dožívá tak požehnaného věku, jistě si lámete hlavu s tím, jaký dárek pro tuto příležitost vybrat. Nechte se od nás inspirovat – sepsali jsme pro vás několik tipů na dárek k 80. narozeninám. Čím jubilanty rozhodně překvapíte?

Praktickým dárkem je telefon pro seniory

Ve vyšším věku už člověk nestíhá sledovat nejnovější trendy a učit se pracovat s moderními technologiemi. Přesto chce zůstat v kontaktu se svojí rodinou a ta je zase v klidu, když ví, že dotyčného vždy zastihne. Mobilní telefon pro seniory vám tohle zajistí.

Tyto mobily byly vytvořeny na míru specifickým požadavkům starších lidí. Jsou jednoduché na ovládání, mají velká tlačítka i písmena na displeji a dlouhou výdrž baterie. Často jsou doplněny o funkci SOS tlačítka, jehož stisknutím se odešle SMS zpráva s webovým odkazem na mapu a označeným místem odeslání – příjemce je tak schopný majitele telefonu snadno lokalizovat a v případě potřeby pomoci. Oslavenec vytrvale odmítá moderní dotykové telefony? Pak je mobilní telefon pro seniory ideální dárek k 80. narozeninám.

Zamyslete se nad dárkem do domácnosti

Dárek k 80. narozeninám

V takto požehnaném věku se zvyšuje množství času, které člověk tráví doma. Senioři jednoduše mají rádi svoje pohodlí a často jsou na vině zdravotní důvody. Proč jim tedy dárkem k 80. narozeninám nezpříjemnit chvíle v jejich domácnosti? Věděli jste, že existují polohovací křesla pro seniory? Pomocí jednoduchého ovládání si obdarovaný bude měnit polohu, ve které zrovna sedí. Sedák se zvedá i nahoru a dolů a umožní tak lidem snazší sedání i vstávání, což ocení zejména osoby se zhoršenými pohybovými schopnostmi. 

Výrazným pomocníkem v domácnosti osmdesátníků je také robotický vysavač, který kromě vysávání zvládne i vytírání. Oslavenci ušetří čas a především fyzickou námahu. Dárků do domácnosti, které usnadní život je celá řada. Zamyslete se nad tím, jakým praktickým dárkem k 80. narozeninám byste dotyčnému mohli doma trochu ulevit.

Pošlete jubilanta odpočinout do lázní

Pobyt v lázních je osvěžující po fyzické i psychické stránce. Lázeňský host se dostane do jiného prostředí, pozná nové lidi, které trápí stejné neduhy a vrátí se odpočatý, plný nových zážitků. Hlavní náplní programu jsou pochopitelně rozličné lázeňské procedury. Ty jsou často přizpůsobeny přímo pro seniory. Vyberte jeden z mnoha dostupných programů. Uvidíte s jakou energií a elánem se obdarovaný vrátí domů.

Darujte k 80. narozeninám něco pro zdraví

Při gratulaci běžně přejeme hodně zdraví, tak proč to něčím nepodpořit. Vhodným dárkem mohou být i léky a doplňky stravy, které by oslavenec využil, ale nedopřeje si je například proto, že jsou příliš drahé. Podobně v domácnosti by možná využil něco, za co si nemůže dovolit utrácet. Co třeba mixér na smoothie, který zajistí pravidelný přísun vitamínů?