Jaký dárek k promoci
Úvod » Dárek k promoci: jak odměnit čerstvého absolventa?

Dárek k promoci: jak odměnit čerstvého absolventa?

 

Ukončení studia na univerzitě je významnou událostí nejen pro čerstvého absolventa, ale také pro celou jeho rodinu a blízké přátele. Tato sváteční příležitost volá po dárku, kterým studenta odměníte za několikaleté úsilí a probdělé noci nad knihami. Co vybrat jako dárek k promoci?

Obálka s penězi nepřekvapí, ale rozhodně potěší

Obálka s penězi nepatří mezi nejoriginálnější dárky, ale na konci studijního života rozhodně přijde vhod. Posledních pár týdnů či měsíců student strávil přípravou na závěrečné zkoušky a pokud si během školy zvládal přivydělat, teď musela práce stranou.

Konec studií je třeba pořádně oslavit a odpočinout si někde na dovolené, předtím než začne nekonečný pracovní život. Toto období je také často spjaté se stěhováním od rodičů do vlastní domácnosti, s pořízením automobilu a tak podobně. Všechno stojí hodně peněz, takže nemusíte mít obavy, že by obdarovaný nevěděl, co s obsahem obálky udělat. Navíc tím dané osobě darujete svobodu rozhodnout se, na co peníze využít. Proč tedy mladému člověku na prahu dospělého života trochu nepomoci?

Vyberte výjimečný šperk

Nechcete darovat peníze? Pak sáhněte po výjimečném šperku, který bude dotyčnému navždy připomínat tuto sváteční událost. Slečnu i mladého muže nadchnete luxusními hodinkami. Nechte na ně vyrýt blahopřání nebo vaše věnování. I takovou maličkostí z nich uděláte jedinečný kousek. Dámám vykouzlíte úsměv na tváři pamětním prstenem, vkusným náhrdelníkem, nevšedním náramkem či náušnicemi z drahého kovu. Ostatně některými z těchto šperků potěšíte i mladé pány. Nezapomeňte vše doplnit pěkným dárkovým balením. Zrovna u šperků to není žádný problém a nabídnou vám ho přímo v klenotnictví. Dárek k promoci člověk nedostává každý den, tak ať to stojí za to!

Pošlete absolventa na poslední prázdniny

Pracovní život už je po promoci skutečně za rohem, ale kdo by ještě nechtěl zažít poslední studentské prázdniny? Po přípravě na státnice přijde vhod pořádný odpočinek u moře, poznávací zájezd ve vysněné destinaci nebo týden na horách. Jen si vzpomeňte, o jaké zemi obdarovaný neustále mluví.

Dovolená jako dárek k promoci

Máte pocit, že by se dotyčný měl spíše připravovat na první pracovní úvazek? Pak spojte cestování s intenzivním jazykovým pobytem či odbornou stáží. Podobná zkušenost se bude hodit i do životopisu při hledání práce. Některé z vypsaných programů pro studenty navíc přijímají i čerstvé absolventy – jedná se o poslední příležitost, jak něco takového zažít, tak proč ji nevyužít.

Květina jako drobný dárek k promoci

Jestli jste na promoci pozváni jako vzdálení příbuzní nebo přátelé, pak darujte květiny. Jedná se o běžný dárek k promoci, který se hodí jak pro mladé dámy, tak i pro muže. Stejně tak můžete darovat kytici jako doplňkový dárek k nějakému většímu. Věřte, že nemusí být nutně uvázaná z květin – pro mlsouny sáhněte po pugetu z čokolád, vyznavače zdravého životního stylu zase nadchne jedlá ovocná kytice. Pokud hledáte pánskou alternativu, kupte klobásovou kytici. Ano, jedná se o speciální pugety z vybraných uzenin. Můžete si být jistí, že takovým dárkem nejen zasytíte, ale rovněž pobavíte.