Jaký dárek novorozenci? (pixabay)
Úvod » Dárek novorozenci – tipy na dárky pro novorozence

Dárek novorozenci – tipy na dárky pro novorozence

 

A je to tady! Po dlouhých devíti měsících jste se dočkali a váš mrňousek je na světě. Ať jste tatínek, prarodič, jiný rodinný příslušník nebo kamarád, jistě uvažujete o pěkném dárku pro toho malého novorozence. Musí vám být jasné, že přímo miminko vám nepoděkuje, ale radost jistě uvidíte v očích jeho maminky. 

Vybrat můžete dárky, které se budou novorozenci hodit hned, nebo které využije až v pozdější době. Základní výbavičku miminka můžete rozšířit o heboučkou deku do kočárku, pěkný novorozenecký obleček, sadu barevných látkových plen, dětské ručníky nebo bryndáčky.

Pokud se rozhodnete darovat plenky či vlhčené ubrousky, vsaďte na kvalitu. Maminka bude teprve zkoušet, které plenky a ubrousky sedí novorozenci nejlépe, takže vyberte trhem prověřené značky. V případě, že budete chtít koupit dětskou kosmetiku, kupujte opět známější značky. Vhodné jsou masti na opruzenou pokožku, olejíčky do koupele, masážní olejíčky nebo krémy, které chrání dětskou pokožku proti mrazu a slunci. 

Hračka jako jistota

Koupí hračky vsadíte na jistotu. Pokud chcete hračku, ze které se bude miminko těšit hned, darujte mu hracího plyšáka, plyšáka s bílým šumem nebo plyšového usínáčka. Pro staršího novorozence budou vhodné různé hrkotky nebo kousátka. Koupit můžete také deku s různými hracími prvky, první knížku, hračky do vody nebo hrací kolotoč nad postýlku.

V případě, že chcete do dárku investovat více, můžete holčičce vybrat první náušnice. Darovat můžete také zlatou cihličku nebo minci či medaili k narození dítěte. Každý rok vydává Česká mincovna různé varianty mincí a medailí s vyraženým rokem narození dítěte. Dárková krabička vám umožní napsat věnování. 

Novorozenec čeká na vánoční dárky (Wikipedia Commons)

Kreativní maminky ocení třeba sadu na odlévání otisků ručiček a nožiček novorozence. Rády budou také tvořit fotoalbum či jinou knížku, kde budou zaznamenávat ty největší pokroky a milníky v životě jejich děťátka. 

Jistě potěšíte také stylovým klipem na dudlík, ke kterému bude ladit také kousátko. Dbejte však na kvalitu a bezpečnost těchto produktů a nenechejte se ošálit pouze vzhledem. Malé miminko může lehce spolknout malý skleněný korálek nebo kamínek. Gumové varianty jsou vhodnější. 

Dárky, se kterými se nespletete

Plastové misky, talířky a lžičky se budou pro první pokusy o samostatné jezení miminka hodit. Koupit můžete už rovnou keramický talířek a hrneček, včetně kovových příborů. Sice je novorozenec nevyužije hned, ale časem se mu budou velmi hodit. Miminko bude potřebovat také pořádnou zásobu bryndáků. Vybrat můžete také lahvičku na mléko nebo čajík, termosku nebo kapsičku na jídlo

Oblečení pro miminko ocení zejména maminky, které mají první miminko. Jinak bývá zvykem, že mladší děti dědí oblečení po starších. Výjimku může tvořit pouze starší chlapeček a mladší holčička. Maminky mají tendence holčičky více strojit a ladit oblečení do holčičích barev. Vybírejte raději větší velikosti. Maminka ráda vytáhne za půl roku pěknou soupravičku, která bude jejímu děťátku slušet a jistě si vzpomene, od koho ji dostala. 

Dárek můžete donést přímo do porodnice, pokud to mamince nevadí, nebo počkat, až bude maminka s novorozencem doma. Pěkné balení dárku nebude na škodu. Můžete být originální a vymyslet kreativnější zabalení, nebo vyberte pěknou dárkovou tašku s motivem kočárku nebo malého miminka.