Jaký dárek pro šestiletého kluka?
Úvod » Dárek pro 6letého kluka – nápady, čím potěšit šestiletého chlapce

Dárek pro 6letého kluka – nápady, čím potěšit šestiletého chlapce

 

Z vašeho malého chlapečka už je, nebo brzy bude, školák. Bude mít nové kamarády, nové zážitky, nové povinnosti a vám se změní denní rytmus. Pomaličku se začnou měnit také jeho představy o dárcích a hračkách, které potřebuje. Pořád to budou hračky, ale může začít mluvit také o potřebách do školy, mobilním telefonu nebo tabletu.

6letý kluk se nechá hodně ovlivnit svými kamarády. Ty mu bohužel rodiče nevybírají, ale vybírá si je sám. Může se tedy stát, že jako prvňáček, v 6 letech, přijde a bude chtít mobilní telefon, protože ho kluci ze třídy mají. Záleží už na vás, na rodičích, jestli mu jej pořídíte nebo ne. Nikam ale nespěchejte a nechte ho dítětem co nejdéle. Na nákupy dárků můžete pořád s klidným srdcem vyrazit do hračkářství.

Hračky pro 6letého kluka

Lego je pro děti různého věku. Čím starší děti jsou, tím je skládání obtížnější a motivy jsou realističtější. Váš chlapeček bude nadšeně podle návodu skládat vesmírnou loď klidně půl dne v kuse. Model pak sice zůstane už asi navždy složený, ale to prvotní nadšení a elán, se kterým bude skládat, je k nezaplacení.

Chlapeček v 6 letech si bude rád hrát na špióna. K tomu musí mít dobré vysílačky, naslouchátko nebo detektor pohybu. Vysílačky pak můžete také využít při bojové hře nebo při stanování na zahradě.

Pokud má váš chlapeček rád puzzle, pořiďte mu další do sbírky. Každý rok můžete navyšovat počet dílků. Když to budou puzzle s jeho oblíbenými auty nebo jinými motivy, můžete mu výsledné obrazy zarámovat a pověsit v pokojíčku na zeď. Variantou je 3D puzzle třeba známých světových památek nebo dopravních prostředků.

Naučné hračky pro 6letého kluka

Chodí váš kluk rád do školy? Pak je dobrou volbou třeba globus nebo jednoduchá dětská encyklopedie. Potěšit by jej mohly také knihy s různými doplňovačkami, bludišti a jinými úkoly. Můžete mu dát jeho první knihu. Už se pomaličku učí číst, takže zvolte tenkou knížku s velkými písmenky. Uvidíte, jak na sebe bude hrdý, že dokázal přečíst první knihu sám. V případě, že mu čtení moc nejde, odložte tento dárek o rok a kupte mu raději knihu, kterou si budete číst společně.

Dobrou volbou je také nákup nějaké společenské hry. Hledejte ty, které jsou vhodné pro 6leté děti. Vhodnou hrou podpoříte jeho kreativitu, představivost, smysl pro spravedlivou hru, ale také zvládnutí prohry.

Dárek pro rodiče

Ostatní hračky pro 6letého kluka

Váš 6letý kluk se těší do školy. Pořiďte mu parádní aktovku, pouzdro plné pastelek, stylový pytlík na cvičení a přezůvky. Radost bude mít také z desek na sešity nebo prvním dospěláckým perem.

Jestliže je sportovně založený budou ho bavit také brusle, lyže, koloběžka, trampolína, balón s fotbalovými brankami a další sportovní příslušenství. Pokud plánujete, že bude navštěvovat nějaký kroužek, pořiďte mu kompletní vybavení pro tento kroužek.

Jak zabalit dárek pro 6letého kluka?

Moc o balení dárku nepřemýšlejte. Kluka vůbec nezajímá, jak má dárek zabalený. Je pro něj důležité hlavně to, co v té zabalené krabici je. Proto ten balicí papír většinou vždy nenávratně roztrhá. Pořiďte tedy jenom dárkovou tašku, kterou můžete použít i napřesrok.