Jaký dárek pro devítiletou holku?
Úvod » Dárek pro devítiletou holku – rady a tipy, čím potěšit

Dárek pro devítiletou holku – rady a tipy, čím potěšit

 

Doby, kdy jste přišli do hračkářství a tam mohli nakoupit vše, co si vaše holčička přeje, jsou pryč. Devítiletá holka je už náročnější. Nějaké hračky ještě vybrat můžete, ale budete se muset zastavit na nákup také třeba do drogerie, zlatnictví nebo elektra.

Vaše devítiletá holčička už dávno chodí do školy a možná navštěvuje nějaký kroužek. Jistě víte, co má ráda, jestli ráda čte, skládá puzzle, maluje nebo má jinou zálibu. To vše může sloužit jako pěkný odrazový můstek pro výběr toho správného dárku.

Potěší ještě také hračky

V hračkářství můžete pro vaši devítiletou holku vybrat nějakou sadu pro kreativní tvoření. Může si sama doma vyrobit náramek, parfém, obrázky se třpytkami nebo glitrami, vymalovat kabelku nebo kamínky, vyrobit ozdobné mýdlo nebo voňavou svíčku. Na výběr budete mít hodně variant.

Pokud je zvídavá, mohla by mít radost z mikroskopu, dalekohledu nebo různých sad na pokusy. Může to být třeba chemická laboratoř, pravěké akvárium nebo experimentování s krystaly.

Parádnice si budou rády hrát s vlasovým nebo kosmetickým studiem. Kamínky do vlasů, barvy, kulmy, žehličky, natáčky nebo make-up a lak na vlasy. To vše a mnohem víc obsahují tyto studia.

Co dalšího by se mohlo líbit?

Knížka je vhodným dárkem v každém věku. Můžete vybrat nějakou v knihkupectví nebo si můžete nechat vyrobit knihu na míru. K dostání jsou knihy, kde bude vaše holka hrát hlavní roli. Stačí dodat výrobci její jméno, bydliště a třeba jména nejlepších kamarádů. Vaše devítiletá slečna bude nadšená, až bude číst příběh o sobě a její nejlepší kamarádce.

Potěšit by ji mohl také stylový deštník, nový batoh nebo aktovka, zimní sada čepice a rukavic nebo tematické povlečení na postel.

Možná bude chtít mít svůj deník, kde si bude zapisovat svoje tajemství. Nejlepší bude takový, který bude uzamykatelný na klíček a bude jej mít pouze ona.

Elektronika potěší náročnější holčičky

Dnešní doba je taková, jaká je. Zejména děti z velkých měst mají jiné zvyklosti než děti z malých vesnic. Možná by si vaše devítiletá holka přála mobilní telefon, tablet nebo notebook. Dalšími možnostmi jsou sluchátka nebo playstation.

Šperky a oblečení

V devíti letech už chce holka nosit náramky, řetízky a náušnice. Nemusíte kupovat hned zlaté šperky. Postačí jít do bižuterie a nakoupit tam náramky z kůže proložené třpytivými kamínky, korálky a různé řetízky s přívěsky. Dívka v tomto věku by ještě nedokázala ocenit cenu zlata a stále může jednoduše cokoliv ztratit. Když už budete v bižuterii, vyberte také pěknou čelenku, sponku a gumičku do vlasů.

Oblečení je sázka na jistotu. Pokud se vám nepodaří koupit zrovna tu nejlepší a nejmodernější mikinu, kterou si přeje, protože jí mají všechny holky ve třídě, nezoufejte. Jistě najde využití i tak.

V drogerii můžete koupit příjemnou voňavku a určitě balzám na rty, nejlépe barevný, aby to bylo jako rtěnka.

S balením dárku si pohrajte

Nemusíte být zrovna nejoriginálnější, ale dárek byste měli vždy nějak zabalit. Pokud je to pěkná krabice pravidelných tvarů, bude to pro vás jednoduché. V případě, že je to nepravidelný a neuchopitelný tvar, sáhněte po dárkové tašce.