Jaký dárek pro osmiletého kluka? (needpix)
Úvod » Dárek pro osmiletého kluka – tipy a nápady na dárky, které potěší

Dárek pro osmiletého kluka – tipy a nápady na dárky, které potěší

 

Osmiletý kluk si na hračky už moc nepotrpí. Pomaličku se z něj stává mladý muž, který však potřebuje mít to, co mají jeho kamarádi ve škole nebo poslední novinku, kterou viděl v televizní reklamě. Stále více touží po dárcích z elektra.

I když v našem osmiletém klukovi vidíme stále malého chlapce, začíná nám pomaličku dávat najevo, že už tomu tak není. Pokud jej chceme potěšit, musíme tomu přizpůsobit také dárky, které mu dáváme.

Elektronika pro osmiletého kluka

To, jestli touží váš kluk po mobilním telefonu či jiné elektronice, ovlivňuje do značné míry prostředí, ve kterém se pohybuje a jací jsou jeho kamarádi. Pro jednoho 8letého jsou takového dárky vhodné, jiný 8letý je ještě neocení. Do této škatulky mohou patřit také sluchátka, tablet nebo playstation. Nákup těchto dárků pečlivě zvažte. Všemi těmito zařízeními určitě vytěsníte čas, který by váš chlapec mohl trávit venku, četbou knížky nebo nějakou hrou.

Osmiletý kluk může mít už zálibu ve fotografování. První jednoduchý digitální foťák bude pro něj praktickým dárkem. Dokoupit můžete také pěknou knihu o fotografování pro děti.

Jestliže je zvídavý, můžete mu pořídit mikroskop nebo dalekohled. Jeho zvědavost možná ukojí různé dětské encyklopedie, kde se dozví vše, co ho zajímá a možná i něco navíc.

Milovník sportu

Sportovního nadšence potěší sportovní vodotěsné hodinky a další sportovní zařízení a doplňky. Tachometr, láhev na kolo, sportovní oblečení nebo nový kopačák. Pokud za poslední rok váš osmiletý chlapec hodně vyrostl, potřebuje možná nové kolo, brusle nebo lyže.

Zážitek je více než fyzický dárek

Silný zážitek a hezká vzpomínka mohou potěšit mnohem víc, než jakýkoliv jiný dárek. Líbit by se mu mohla třeba návštěva 5D kina, auqaparku, planetária, automobilový simulátor nebo jízda v bugině. Variant je mnoho a vy si jistě poradíte s tím, co váš chlapeček ocení.

Jaký dárek pro 7letého kluka?

Ostatní dárky pro osmiletého kluka

Stále jej může bavit lego. Dnešní lego pro větší kluky může mít 2 500 dílků a více a složit jej chce značnou dávku trpělivosti a odhodlání. Radost by mohl mít také z jednoduchého modelu auta, lodě nebo letadla, který si sám složí z jednotlivých plastových dílků. Tyto modely může i sám dle reálu či svých představ nabarvit speciálními barvami a polepit přiloženými samolepkami.

Zajímavé je také 3D puzzle nebo různé dřevěné stavebnice. Trpěliví a zruční kluci mohou zkusit lepit své první papírové modely. Mohou to být auta, lodě, vláčky nebo různé stavby a památky.

Jako doplňující dárek k tomu hlavnímu, můžete darovat třeba hezké povlečení, tričko s pěkným potiskem, nový batoh, nové školní pero, box na svačinu nebo předplatné oblíbeného časopisu. Úspěch bude mít také finanční dárek, poukázka do oblíbeného obchodu nebo kredit do mobilu.

Zabalení dárku

Každý dárek by měl být vždy nějak zabalen. Penízky dejte do pěkné obálky nebo přání na památku. Pokud si váš 8letý kluk šetří na dražší dárek a vy víte jaký, přidejte do obálky také fotografii tohoto vysněného dárku. Na jiné dárky použijte dárkovou tašku, případně je zabalte do pěkného dárkového papíru.