Jaký dárek pro pětiletou holčičku?
Úvod » Dárek pro pětiletou holčičku – jaký dárek dát vaší holčičce? Tipy a nápady

Dárek pro pětiletou holčičku – jaký dárek dát vaší holčičce? Tipy a nápady

 

Čas utíká tak rychle a zejména na dětech to jde vidět nejvíce. Vaše holčička bude mít 5 roků. Tolik se toho už naučila, chodí do školky a je čím dál tím více samostatnější. Brzy půjde do školy. Jakým dárkem ji asi nejvíce potěšíte? Samozřejmostí jsou hračky. Většinou ty, které mají ve školce, nebo je mají její kamarádky nebo je viděla v TV reklamách.

Hračky

Pětiletá holčička jistě ráda skládá lego. Pro tak velké holky můžete koupit tematická lega, zvířecí farmy, různé domečky nebo lega s motivy jejich oblíbených pohádek či hrdinů. Pokud vaše holčička ráda něco skládá, mohlo by jí potěšit také puzzle. Může to být klasické puzzle, 3D puzzle nebo puzzle s její oblíbenou fotografií či celou rodinou.

Jistě se zavděčíte také pěknou panenkou. Když k té panence dokoupíte navíc další příslušenství např. sedačku na kolo, helmu, batůžek panence a jiné, bude mít radost, že se může starat o své děťátko.

Kreativní hračky

Magnetická tabule nebo tabule na fixy nebo křídy podpoří kreativitu vaší pětileté holčičky. Tabuli můžete nahradit také speciálními barvami na zeď, díky kterým budete mít kdekoliv na zdi tabuli na křídy či magnetickou tabuli. Pořídit můžete také velkou roli papíru a k němu velký umělecký kufřík, kde je hromada pastelek, fixek, voskovek a vodovek.

S kreativní modelovací sadou s plastelínou nebo magnetickým pískem popustí vaše pětiletá holčička uzdu své fantazii. K sadám s plastelínou lze koupit další příslušenství – mlýnky, mixéry, formičky a vykrajovátka. Vytvoříte tak malou, téměř reálnou, kuchyni z plastelíny.

Jaký dárek k výročí

Sportovní hračky

Že ještě vaše pětiletá holčička nemá koloběžku? To byste měli hned napravit. Když bude navíc jezdit na koloběžce s celou rodinou, bude šťastná. V garáži nesmí chybět ani kolohelmou, tachometrem a zvonkem. Sportovní sortiment můžete rozšířit také o brusle.

Pokud už chodí na nějaký sportovní kroužek, můžete jí doplnit či obměnit výbavu. Pokud ne, můžete jí představit některé sporty sami. Kupte pěkný balón a zkuste třeba basketball. Kupte pálky a zkuste tenis nebo badminton. Možností je mnoho.

Rodinná zábava

Společenské hry nesmí chybět v žádné rodině. Rozšiřte svou zásobu pexes a Člověče, nezlob se o další moderní hry. Při výběru společenské hry se soustřeďte na uvedený doporučený věk na hrách. Podporujte ve své pětileté holčičce hravost, smysl pro spravedlivou hru a naučte ji trochu obchodovat nebo vymýšlet strategie.

Malá parádnice

Už i tak malá slečna má chuť strojit se. Vždy se zavděčíte pěkným tričkem, svetrem nebo šaty. Také nějaké náramky, korále nebo prstýnky vaši pětiletou holčičku rozveselí. Na všechny její poklady ji pořiďte pěknou hrací skříňku třeba s tančící baletkou. A nemusíte se držet při zemi a můžete jich koupit hned více. Šperkovnic není nikdy dost. Kam jinam si krásně uložit všechny gumičky, čelenky a další doplňky?

A co s balením?

Samozřejmě nic nepokazíte, pokud použijete nějakou dárkovou tašku. Můžete být ale originální a zabalit dárky do barevného dětského papíru. Velká mašle zabalený dárek krásně ozdobí. Pro pětiletou holčičku bude už balení dárku prvním dárkem. To, co najde uvnitř, bude dárek druhý. Nečekejte ale, že vám vrátí balicí papír v kuse. Ledaže byste si ho slepili.