Úvod » Dárek pro roční dítě – tipy na dárky pro roční dítě

Dárek pro roční dítě – tipy na dárky pro roční dítě

 

Už je to rok, co je malé děťátko ve vaší blízkosti a z malého miminka se stává batole. Už chodí, nebo brzy bude a díky tomu se mu mění pohled na svět. Roční dítě si večer do postýlky odnáší mnohem více zážitků a nových zkušeností, než dříve. V případě, že jej chcete potěšit nějakým dárkem, přinášíme více než 30 typů, co pořídit.

Roční dítě je mnohem šikovnější a obratnější, než tomu bylo dříve. Je velmi zvídavé, chce toho co nejvíce vyzkoušet samo a my bychom jej v tom měli podporovat. K tomu nám mohou pomoci vhodné hračky. Při výběru hraček pro roční dítě musíme stále dbát na jejich bezpečnost. Měly by být vyrobené ze zdravotně nezávadných materiálů a při hraní by nemělo vzniknout riziko vdechnutí malých částí. Hračky by měly mít na obale označení, od kolika roků či měsíců dítěte jsou vhodné. 

V jednom roce se dítěti rozvíjí jemná motorika. K tomuto účelu jsou vhodné různé skládačky a vkládačky. Vybrat můžete kyblík na vkládání různých tvarů, vkládání kroužků na tyčku nebo vkládání obrázků zvířat do otvorů. Dobrou volbou jsou také kostky. Mohou být dřevěné, plastové nebo pěnové. Roční dítě začíná pomaličku stavět komíny. Pokud je samo ještě nestaví, bude velká sranda bourat ty, které postaví třeba tatínek. 

První autíčko, první panenka

Brzy začne bavit vaše roční dítě také lego. První lego by mělo mít větší dílky, aby nedošlo ke vdechnutí malých částí. Vybrat můžete hned i tematické lego např. safari nebo farma. 

Oblíbený bude také hrací interaktivní stoleček. Je plný tlačítek, páček, houkaček a světýlek. Zároveň hraje také mnoho písniček a melodií. Další hudební hračkou může být nový plyšový kamarád, který má také mnoho tlačítek a učí děťátko poznávat části těla a později třeba barvy a čísla. 

Chybu neuděláte ani malou motorkou nebo autíčkem, které bude dítě používat jako odrážedlo. Nejprve se naučí pořádně chodit, později se ale bez motorky nikam nehne. 

Jaký dárek na vítání občánků?

Holčička může dostat první panenku, chlapeček zase první autíčko. U ročního dítěte zatím nerozdělujte hračky na dívčí a chlapecké a dopřejte dítěti přesně to, co má rád a po čem touží. Tatrovka nebo popeláři potěší jak kluka, tak holku. Stejně tak později kuchyňka.

Miluje vaše roční dítě balónky? A to nejenom ty na kopání a házení? Co mu pořídit bazének na balónky a naplnit jej třeba 200 barevnými balónky? Váš prcek to bude milovat. A jestli je léto za dveřmi, můžete pořídit i dětský bazének na venkovní koupání. Doplňte jej vhodnými hračkami do vody a hlavně pěknou konvičkou

Knížka a praktické dárky

Knížka je vhodným dárkem v každém věku. Volte knížky s říkadly, písničkami a zvířátky. Roční dítě si knížky ještě nebude prohlížet samo. Spíše bude chodit za rodičem a budou si číst společně. Dítě bude mít zábavu, rozšíří se mu obzor a rodič se naučí nové písničky a říkanky. Zabijete tak dvě mouchy jednou ranou.

Pokud chcete zvolit spíše praktičtější dárky, můžete vybrat třeba oblečení, osušky, botičky nebo potřeby na jídlo. První talířek, příbor nebo pěknou lahev na čajík. Praktický je také krém na opruzeniny, masážní olejíček, krém na ochranu před sluncem nebo mrazem, plenky nebo vlhčené ubrousky. Pokud víte, jakou značku umělého mléka maminka používá, můžete koupit do zásoby i několik těchto krabic. Darovat můžete také finanční obnos, za který rodiče pořídí přesně to, co jejich dítě potřebuje.

A jak dárek zabalit? Roční dítě většinou není ještě tak zručné, aby si dárek rozbalilo samo, a tak mu bude pomáhat rodič. Vyhněte se uzlíkům na mašlích a zvolte raději pouze izolepu nebo ještě lépe, dárkovou tašku. Roční dítě pak najde pěkné využití i pro tu dárkovou tašku – neuvěříte, kolik hraček se do takovéto tašky vleze, až je tam váš prcek naskládá a půjde na malý výlet po bytě.