Jaký dárek pro tříletého kluka? (pikrepo)
Úvod » Dárek pro tříletého kluka – tipy na dárky pro tříletého kluka

Dárek pro tříletého kluka – tipy na dárky pro tříletého kluka

 

Tříletý kluk vám už sám dokáže říct, o jakém dárku sní a co by si přál. Nečekejte ale nic zásadního, na co byste nepřišli možná i sami. Pravděpodobně to bude něco z toho, co viděl v televizi, u kamarádů, případně ve školce. Jestli si ale sami nejste jisti, co vybrat, můžete se nechat inspirovat našimi tipy.

Pokud je váš tříletý kluk malý šikulka a kreativec, jistě ho potěší plastelína. Vybrat můžete obyčejnou plastelínu nebo nějakou tematickou. Když mu k tomu pořídíte různé formičky a vykrajovačky budete překvapení, co vše dokáže sám vyrobit. Zabaví ho také pastelky, voskovky nebo vodové barvy. Pokojíček mu můžete oživit velkou tabulí s křídami. V případě, že se bojíte prachu z kříd, může to být tabule na fixy. Jestli nemáte v pokojíčku místo, zvolte raději menší mazatelnou tabulku do ruky. Výhodou malé tabulky je také to, že si jí pak váš tříletý chlapeček může vzít kamkoliv, třeba i na dovolenou. Jeho kreativitu podpoříte také různými razítky a samolepkami. Mozek a prostorové vnímání si bude trénovat na různých puzzlech. Vybírejte prozatím vetší dílky a obrázky do 20 dílků. 

Dárky pro malé velké děti

Malé děti chtějí velmi brzy napodobovat dospělé. Pokud je takový i váš tříletý kluk, uděláte mu radost dětskou sekačkou nebo vysavačem. Hrát si spolu můžete také na doktory nebo vlakové průvodčí. V hračkářství je mnoho variant hraček k těmto hrám – lékařský kufřík, policejní sada, sada malého průvodčího nebo malý hasič.

Loutkové divadlo pobaví dospělé i děti. Nejprve mohou pohádky hrát na přání rodiče, pak je děti budou rádi napodobovat a vymýšlet své vlastní pohádky. Dítě trénuje mozek tím, že si vymýšlí vlastní příběhy, případně po vzpomínkách vypráví již zažité příběhy. Trénuje také jemnou práci rukou, aby loutky rozpohyboval.

Jaký dárek k sedmdesátinám

Jestli váš tříletý kluk ještě nemá autodráhu nebo vláčkodráhu, je ten nejvyšší čas pořídit mu ji. Zatím si vystačíte se základnějšími dráhami, nic velkého a složitého. Vybírejte samozřejmě také podle vašich prostorových možností. Jakmile dráhu jednou složíte, nepočítejte s tím, že jí každý večer budete schovávat. 

Lego nemůže chybět v žádném věku a v žádné rodině. Pro tříletého kluka je stále vhodnější kupovat lega s většími kostičkami. Na výběr jsou různá témata inspirovaná dětskými filmy a seriály, nebo tradiční témata jako je třeba safari nebo hasiči. 

Aktivita jako dárek

Máte zahradu? Pak jistě najdete místo na trampolínu, zahradní domeček nebo velký šlapací traktor. Nezapomeňte na pískoviště a hodně formiček, kyblíků a lopatek. Pokud váš tříletý kluk rád sportuje, vyberte mu kolo nebo koloběžku. Možná je už vhodný čas na brusle nebo lyže.

Jestli má váš tříletý kluk už hodně hraček, nebo jste z výše zmíněných tipů nevybrali, můžete jej vzít do velké ZOO nebo třeba do aquaparku. Jestli má rád vláčky, jeďte na výlet vlakem. 

Dárek musíte pěkně a pořádně zabalit. Tříletý kluk bude celý netrpělivý, jaký dárek dostal a s velkou pravděpodobností papír hned roztrhá. Nebude na škodu mu to trošku ztížit a izolepu použít na více místech.