Jaký dárek pro učitelku
Úvod » Jaký dárek pro učitelku je ten pravý?

Jaký dárek pro učitelku je ten pravý?

 

Předávání vysvědčení je spojeno s drobnými dárky, které děti nosí paní učitelce. Symbolicky tím vyjadřují poděkování za její trpělivost a péči v průběhu roku. Třída někdy učitelce kupuje i dárek k narozeninám nebo k svátku. Příležitostí, kdy obdarovat vyučující, je rozhodně více. Zjistěte, jaký dárek pro učitelku vybrat.

Květiny už se nenosí? Ale ano

Typickým dárkem pro učitelku je už od nepaměti květina či kytice. Není to ten nejoriginálnější dárek, ale rozhodně jím neurazíte. Znáte snad ženu, která by se mračila, když jí někdo dává puget čerstvých růží? Paní učitelka nebude výjimkou. Druh květin zvolte podle aktuální sezóny, případně preferencí obdarované. Pokud se někdy zmínila o tom, jak miluje tulipány, máte vše usnadněné. Samozřejmě není ideální, když každý žák přinese jednu květinu – domluvte se v rámci třídy a vyberte někoho, kdo za vybrané peníze zajistí velkou kytici za celý kolektiv.

Bonboniéry, čokolády, sladkosti

Pravděpodobně druhý nejčastější dárek pro učitelku je bonboniéra. Stejně jako kytice je to sázka na jistotu, kterou nic nezkazíte. Na výběr máte z nepřeberného množství bonboniér, čokolád, pralinek a bonbonů. I v případě, že si paní učitelka bude chtít udržet štíhlou linii, se jedná o dárek, který snadno pošle dál a udělá jím radost někomu ze svých blízkých.

Oba nejpopulárnější dárky pro učitelku se dají zkombinovat nebo dokonce spojit. Věděli jste, že existují čokoládové kytice? Jestli vás baví pečení, pak připravte pro učitelku domácí moučník. Takový dárek je mnohem osobnější, zejména když se na něm podílí i vaše dítě. Moučník zabalte do hezkého dárkového balení a máte perfektní, naprosto unikátní dárek.

Moučník je chutný dárek pro učitelku

Káva, čaj a marmelády

Alternativou k tradiční kytici a bonboniéře může být balíček kvalitní kávy. Povolání učitele s sebou přináší stres i únavu a šálek dobré kávy je určitě vítaným společníkem. Podobně jako sypaný čaj – vaše všímavé dítko jistě bude vědět, jaký nápoj si s sebou učitelka nosí v hrnku do třídy a pomůže vám při výběru. Mezi další vhodné dárky pro učitelku patří (klidně domácí) marmelády a med. V závislosti na věku žáků také láhev vína.

Dárek pro učitelku vyrobte sami

Jste vy a vaše děti alespoň trochu zruční? Dárek pro učitelku sami vyrobte! Každý pedagog má radost především z toho, jak se žáci vyvíjí a zlepšují. Vlastnoručně vyrobený dárek učitelku bezpochyby nadchne. Vaše ratolest ráda kreslí, vyšívá nebo vyrábí keramiku? Proč by dárek nemohl vzniknout jejíma šikovnýma rukama? Výsledkem bude jedinečný výtvor a navíc podpoříte talent i kreativitu svého dítěte.

Větší dárky vyžadují spolupráci žáků i rodičů

Chcete-li učitelku skutečně odměnit za mimořádnou péči a dát jí větší dárek, spolupracujte s ostatními rodiči. Když je ve třídě dvacet žáků, z nichž každý přinese menší dárek za sto korun, pak jsou to celkem dva tisíce. Za ty se dá pořídit určitě něco zajímavějšího než dvacet různých čokolád. Záleží jen na tom, do jaké míry jste schopni spolupracovat na úrovni žáků a rodičů. Vyberte peníze dopředu a kupte učitelce luxusní večeři pro dva, lístky na koncert nebo krátký wellness pobyt.