Jaký dárek vyrobit pro kamarádku
Úvod » Jaký dárek vyrobit pro kamarádku? Inspirujte se!

Jaký dárek vyrobit pro kamarádku? Inspirujte se!

 

Ručně vyrobený dárek udělá kamarádce určitě radost. Uvidí, že jste si na dárku tentokrát dala opravdu záležet a věnovala mu čas. Pokud se věnujete ručním pracím, nejspíš žádnou inspiraci nepotřebujete a sama vymyslíte, čím ze svého repertoáru byste kamarádce mohla udělat radost. Pro ostatní máme tipy, jaký dárek vyrobit pro kamarádku, i když nejste bůhví jak zruční. Tyhle dárky zvládne vyrobit každý.

Jaký dárek vyrobit pro kamarádku k Vánocům?

Hledáte dárek pro kamarádku k Vánocům? Pak zkuste vyrobit něco tematického ve spojitosti s Vánocemi nebo zimou. Úplně nejjednodušší na výrobu jsou jedlé dárky a navíc patří mezi ty nejoblíbenější. Můžete si být jistá, že na ty se prášit nestihne. Vyrobte kamarádce domácí vaječný likér nebo čokoládové pralinky. Uvidíte, že si při přípravě užijete zábavu a takový dárek zaručeně udělá radost.

Pije vaše kamarádka ráda čaj? Pak jí darujte čajový stromeček. Jeho výroba je jednoduchá. Na vnitřek použijte například termoláhev, nebo jinou nádobu, která se směrem vzhůru zužuje. Po obvodu začněte lepit oboustrannou páskou pytlíky s čajem. Začněte odspodu, aby vrchní vrstva vždy překryla tu pod sebou. Takto budete pokračovat až nahoru a patra budou stále užší, proto bude výsledek připomínat vánoční stromek. Dozdobte špičku hvězdičkou a máte hotovo.

Dalším jednoduchým dárkem, který můžete vyrobit pro kamarádku, je originální ohřívač rukou. Plastový ohřívač rukou nevypadá příliš vábně, a proto ho schovejte do originálního obalu. Sáček na ohřívač můžete uplést, uháčkovat nebo ušít, ale jestli si s těmito činnostmi nevíte rady, poslouží jako roztomilý obal i dětská rukavice. Provlékněte stužku, aby šel obal zavázat, ale zároveň zůstal dostatek prostoru k vytažení ohřívače ven. Vaše kamarádka už se studených rukou bát nemusí!

Uháčkujte dárek pro kamarádku

Originální květináč nebo svícen

Oblíbila si vaše kamarádka různé dekorace do bytu? Originální květináč nebo svícen je dárek, který zvládne vyrobit pro kamarádku opravdu každý. Nemusíte shánět speciální barvy na keramiku nebo na sklo, vystačíte si i s obyčejnými laky na nehty. Můžete s nimi naťupkat barvy přímo na sklo. Hezky vypadá, když ozdobíte širokou sklenici podél dolního okraje, nasypete dovnitř trochu písku, do kterého usadíte čajovou svíčku.

Zajímavou technikou je také zdobení ornamenty. Připravte si vlažnou vodu do misky a na hladinu nakapejte laky na nehty různých barev. Mírně promíchejte špejlí a namočte do vody květináč nebo skleničku. Barvy se přichytí na povrch a vytvoří krásný efekt.

Náramek pro nejlepší kamarádku

Pro kamarádku můžete vyrobit také originální šperk. Nejjednodušší je vyrobit náramek. Využijte různé korálky nebo přívěsky a navlékněte je například na koženou šňůrku. Minimalistický šperk bude vypadat lépe, když se bude omotávat kolem ruky víckrát a aspoň nemusíte řešit zapínání. Volnější náramek se jednoduše navlékne. Pro sebe a nejlepší kamarádku si vyrobte stejný náramek, ať máte pořád na očích, jak se máte rády.