Jaký dárek mamince za porod? (Wikipedia Commons)
Úvod » Dárek za porod – jaký dárek novopečené mamince?

Dárek za porod – jaký dárek novopečené mamince?

 

Porod není pro žádnou ženu jednoduchá záležitost. Jsou to chvíle plné emocí, lásky, ale také bolesti a únavy. Každá žena si za tento výkon zaslouží pěkný dárek, který ji tyto nelehké, ale zároveň krásné a láskyplné chvíle bude připomínat. Samozřejmě tím největším dárkem je pro ni čerstvě narozené miminko, ale jsou i další věci, ze kterých by se mohla radovat. 

Dárek můžete čerstvé mamince donést rovnou do porodnice, nebo jí ho můžete předat doma v soukromí a klidu. Vezměte v potaz psychickou a tělesnou kondici maminky a dle toho se rozhodněte, kde jí dárek předáte. Jistě ji sami znáte nejlépe a tak by pro vás výběr vhodného dárku mohla být hračka. Třeba celé těhotenství sní o nějakém svetříku nebo čokoládě, kterou si kvůli těhotenské cukrovce nemůže dopřát. Pokud však nevíte, čím jí potěšit, přinášíme vám několik typů na dárek pro různě laděné maminky. 

Jistě každou ženu potěší pěkný šperk. Věnovat jí můžete vysněné hodinky či prstýnek. Originální můžete být s přívěskem, kde je jméno a případně i datum narození miminka. Koupit můžete náramek, na který lze dokupovat různé přívěsky k různým příležitostem. K narození miminka by to mohl být třeba kočárek, dudlík nebo malá nožička. 

Dárek pro maminku? Bude si chtít odpočinout

Pokud je maminka odvážná a sní o tetování, můžete jí dát za porod poukaz na pěkné tetování, třeba iniciálů či jména jejího miminka. Vhodný bude také poukaz na masáž, wellness, kosmetiku, manikúru nebo pedikúru. Jistě si maminka někdy ráda odpočine od péče o miminko.

Novorozenecké focení je pěknou památkou pro maminky, ale také pro miminko. Je mnoho fotografů, kteří přijedou k vám domů a ve vašem pohodlí vykouzlí krásné fotky malého miminka a jeho maminky, případně celé rodiny. 

Jaký dárek pro maminku k narozeninám

Květinou nezarmoutíte nikdy. Ženy rády dostávají květiny a to jak řezané, tak v květináči. Do porodnice však květiny nenoste, nemohly by zůstat na pokoji maminky. Pokud chcete tedy darovat mamince za porod květinu, nechejte to až na dobu, kdy bude doma.  

Praktické dárky

Potěšit za porod můžete i vhodným doplňkem pro miminko. Může to být nosítko, pěkná deka do kočárku nebo postýlky, osušky, stylový klip na dudlík a kousátko nebo rukávník či taška ke kočárku. Pokud víte, že chce maminka s miminkem navštěvovat nějaký kurz např. plavání, baby masáže nebo šátkování, přihlaste je na něj a dejte jí osobní poukázku.

Praktické maminky ocení také spotřebič do kuchyně. Třeba sní o kávovaru, mixéru nebo myčce. Projděte kuchyni a popřemýšlejte, co by jí mohlo usnadnit práci a zároveň jí potěšit. 

Péče o miminko je práce na celý den. Když dáte mamince za porod voňavou pěnu do koupele, pleťovou masku či jinou relaxační drogerii jistě si jí ve chvíli volna ráda užije. Nezarmoutíte ani kvalitní svíčkou s příjemnou vůní.

S balením dárků si trošku pohrajte. Poukázky můžete vložit do stylové obálky, jiné dárky postačí dát do tematické dárkové tašky třeba s motivem kočárku nebo miminka. Pro předání dárku si vyberte vhodnou chvíli. Počkejte až bude miminko spinkat a maminka si bude moct v klidu dárek prohlédnout a případně hned užít.