Jaký dárek k šedesátinám
Úvod » Dárek k šedesátinám – vyberte ten pravý k významnému jubileu

Dárek k šedesátinám – vyberte ten pravý k významnému jubileu

 

Šedesát let je úctyhodný věk a významné jubileum volá po perfektním dárku. Potíž je v tom, že šedesátníci vás při dotazech na dárky většinou odbijí tím, že nic nepotřebují nebo jim stačí nějaká maličkost. Pokud slaví kulaté narozeniny vaši rodiče nebo blízcí přátelé, pravděpodobně je nebudete chtít ošidit a toužíte vybrat něco opravdu výjimečného. Máme tipy, jaký dárek k šedesátinám je ten pravý pro muže i ženy.

Jak vybírat dárek k šedesátinám?

Říkáte si, že 60 let je věk, kdy by se člověk měl šetřit a odpočívat s papučemi u krbu? V tom případě si dávejte pozor, jakému šedesátníkovi dárek vybíráte, ať ho neurazíte. V dnešní době není šedesát let žádný věk. I když jsou lidé v tomto věku často již dědečky a babičkami, nic to neubírá na jejich vitalitě, chuti sportovat nebo cestovat.

Proto dobře zvažte, pro jaký typ šedesátníka dárek vybíráte. Pokud rád vyráží na výlety a má řadu koníčků, pořiďte dárek v tomto duchu. Zapomeňte na bačkory a lupu na čtení, tyto nápady využijete v pozdějším věku.

Dárek k šedesátinám pro ženu

I v tomto věku se ženy chtějí líbit a možná ještě o to víc, protože mohou mít pocit, že začínají stárnout. Tuto domněnku jim můžete pomoci vyvrátit. Pořiďte oslavenkyni poukaz na nový účes u kadeřníka, ošetření u kosmetičky nebo hýčkací masáž.

Vybíráte dárek pro ženu, která tráví veškerý volný čas v kuchyni? Má pořád plný dům vnoučat a chystá nedělní hostiny pro celou rodinu? V tom případě se jako dárek hodí praktický spotřebič do domácnosti. Ke kulatým 60. narozeninám vyberte větší dárek, třeba multifunkční hrnec, mikrovlnnou troubu s grilem, kávovar nebo domácí pekárnu.

Chystáte dárek pro svoji maminku k šedesátinám? Vezměte ji na nákupy. Uvidíte, že jí to udělá větší radost, než když jí věnujete jen strohou poukázku. Vyrazte společně do obchodního domu a vyberte jí něco nového na sebe nebo novou kabelku. To je dárek, který potěší ženu v každém věku.

Dárek k šedesátinám pro ženu

Dárek k šedesátinám pro muže

Nejlepší dárek pro muže každého věku se odvíjí od jeho koníčků. Aktivního šedesátníka potěší sportovní potřeby, nebo vyrazte spolu s ním vyzkoušet úplně nový sport.

Pokud se jedná spíše o pasivního fanouška sportu, nemůžete šlápnout vedle s permanentkou na novou sezónu jeho oblíbeného klubu nebo vstupenkami na významný mezinárodní zápas reprezentace.

Tráví oslavenec většinu času doma u knížky, ale darovat mu další vám přijde příliš obyčejné? Pak vsaďte na čtečku, která je praktická v tom, že si na ní může čtenář zvolit velikost písma podle potřeby. Další možností je zaplacení předplatného časopisu nebo novin.

Pro oba se hodí zážitky

Perfektní dárek k šedesátinám pro muže i ženy je zážitek. Za celý život už si obdarovaný totiž nejspíš nakoupil vše, co potřeboval a další zbytečnosti už hromadit nechce. Zážitků je ale celá řada, a tak zaručeně vyberete něco, co oslavenec ještě nezkusil.

Pro požitkáře se nabízí degustace vín nebo čokolád, pro sportovce trénink se slavnou osobností, pro dobrodruhy výlet balónem nebo vyhlídkovým letadlem… Zážitek nemusíte vybírat přímo ve specializovaných agenturách, oblíbené jsou také eurovíkendy, které pořídíte v cestovní kanceláři. Skvělý dárek k šedesátinám je jarní výlet do Holandska na kvetoucí tulipány, podzim v Římě nebo zájezd na vánoční trhy do Vídně.