Jaký dárek vyrobit pro přítele
Úvod » Jaký dárek vyrobit pro přítele? Získejte inspiraci!

Jaký dárek vyrobit pro přítele? Získejte inspiraci!

 

Chcete svému milovanému přítele darovat něco opravdu od srdce? Pak je ručně vyrobený dárek tou pravou volbou. Máme tipy, jaký dárek vyrobit pro přítele, když umíte malovat, šít, nebo plést, ale i pro ty manuálně méně zdatné. Pokud je to nad vaše síly, inspirujte se ještě v článku s nápady na dárky pro muže.

Ručně pletená šála nebo svetr zahřeje dvakrát

Pletené dárky jsou ideální k Vánocům. Stačí vám k tomu jehlice, klubko vlny v oblíbené barvě vašeho přítele a předloha, a můžete se pustit do práce. Pokud nejste pletací expertka, najděte si na youtube video návody, které vás provedou celým procesem od začátku do konce.

Bojíte se, že výsledek bude vypadat jako od vaší babičky? Není třeba, v dnešní době najdete moderní předlohy pro pletení a vybírat můžete z příjemných materiálů. Na kousavé svetry zapomeňte! Když zvolíte trendy předlohu, nepozná váš přítel rozdíl od kvalitního kousku z butiku.

Uplést můžete celou řadu praktických doplňků na zimu: svetr, šálu, čepici, rukavice nebo heboučké ponožky.

Pro mlsouna vyrobte jedlé dárky

Jedlé dárky patří k těm nejoblíbenějším, a když si dáte záležet na výběru surovin a vlastnoruční výrobě, potěší ještě o fous víc. Sama víte nejlépe, co váš přítel rád mlsá, a tak mu z toho vyrobte originální dárek. Oblíbenou variantou je nakládaný hermelín, domácí paštika nebo vlastnoručně dělané čokoládové pralinky.

Nakládaný hermelín je oblíbený jedlý dárek

Jestli si dá rád něco ostřejšího, vyrobte mu domácí likér. Alkohol využijete také pro výrobu domácího sirupu nebo medicíny ze zázvoru a citronu, která se hodí jako prevence před chřipkou a nachlazením.

Darujte příteli vzpomínky

Jaký dárek zvládne vyrobit pro přítele opravdu každý? Fotoknihu nebo album plné zážitků! Kupte album s prázdnými listy a vlepte do něj fotografie třeba z cest, na něž jste se v uplynulém roce společně vydali. K fotkám připište vlastní komentáře, ať už zamilované nebo vtipné. Pokud umíte malovat, doplňte fotky karikaturami, nebo z nich sestavte komiks. Díky tomu si s přítelem připomenete krásné zážitky a získáte památku na celý život.

Osobní dárek plný lásky

Toužíte svému příteli sdělit, jak je pro vás důležitý? Chcete se s ním podělit o svoji lásku, sny a touhy? Napište na malé barevné papírky krátké vzkazy – důležité momenty vašeho vztahu, malá vyznání, vaše oblíbené citáty nebo sny, které byste si společně s partnerem chtěla splnit. Nejlepší je, když jich napíšete kulatý počet – buď 365 na každý den v roce, nebo 52 na každý týden… Vložte je do krabice nebo velké sklenice a ozdobte mašlí.

Z rozbalení vzkazu pak můžete udělat společně s přítelem malý rituál, kdy si o tom, co je na něm napsáno, ještě popovídáte. Díky tomu budete mít stále na očích, proč se milujete, co jste společně prožili a co vás ještě čeká.

Umíte šít? Vyrobte obal na mobil nebo tablet

Umíte šít, ale neumíte si představit, co by z ručně šitých výrobků mohlo vašemu příteli udělat radost jako dárek? Vsaďte na obal na mobil nebo tablet. Ušít ho můžete z různých materiálů a váš přítel získá praktického pomocníka, aby se mu nepoškrábala elektronika. Máte doma spíše kutila? Pak mu ušijte stylový obal nebo brašnu na nářadí.